Listopad – miesiąc, w którym cała przyroda spowalnia, zrzuca piękny, acz zbędny balast barw i zapachów. Natura skrupulatnie przygotowuje się do zimowego snu, aby po czasie chłodu i ciemności, odrodzić się na nowo.
W listopadzie, również nasza duchowość w sposób szczególny kieruje nas ku pamięci o tych, których już z nami nie ma. Wzruszające i podniosłe uroczystości na cmentarzach i w świątyniach są potrzebne nie tylko zmarłym, ale i nam, żyjącym, abyśmy świadomie i odpowiedzialnie przygotowali się do tego, co spotka nas na pewno - do własnej śmierci.
- Czy katolik powinien myśleć i przygotowywać się do śmierci?
- Jeżeli tak, to w jaki sposób i kiedy?
- Czy strach przed śmiercią to grzech?
- Co zrobić gdy jestem zły/zła na Boga, że „zabrał mi ukochaną osobę"?
- Czy przystoi nam rozmawiać z bliskimi o śmierci?
- Jak towarzyszyć osobom cierpiącym z powodu czyjejś śmierci?
- Czy zabierać dzieci na pogrzeb?
- Co mogę zrobić gdy mój bliski „nie chce księdza na pogrzebie"?
Na te i wiele innych pytań w formule wywiadu-rozmowy uzyskamy odpowiedź
3 listopada2022 r. (czwartek) o godzinie 18.00
z ust Księdza Tomasza Kancelarczyka, znanego w całej Polsce kapłana, czołowego obrońcy życia i prezesa Fundacji Małych Stópek.
Autor książki „Chodzi mi o życie" pomimo codziennej niestrudzonej pracy „dla życia" wyrażanej troską o godne przyjęcie przez świat dzieci nienarodzonych i dobrostan ich rodziców, bardzo często w swojej kapłańskiej posłudze towarzyszy osobom terminalnie chorym, umierającym, ubogim, a nade wszystko tym, którzy w bólu żegnają swoich bliskich.
Zapraszamy do osobistego wysłuchania rozmowy, po której to będzie możliwość zadawania własnych pytań księdzu Tomaszowi.
Dwugodzinne spotkanie przewidziane zostało na 25 osób, a darowizny przekazane przez uczestników umożliwią naszej Fundacji realizowanie podobnych wydarzeń w przyszłości.
Zapisy
- Wypełnij formularz zgłoszeniowy
- Poczekaj na informację o przyjęciu zgłoszenia - dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc na spotkaniu.
- Po otrzymaniu informacji, że są jeszcze miejsca na spotkanie, a Twoje zgłoszenie zostało przyjęte - wpłać minimum 30 zł darowizny na konto Fundacji. WPŁATY DAROWIZNY - PO POTWIERDZENIU TWOJEGO UDZIAŁU PRZEZ ORGANIZATORA przyjmujemy za pomocą płatności natychmiastowych tpay klikając tutaj lub na konto bankowe: